פרוייקט "גשרים לשלום" בסרט מרגש

פרוייקט גשרים לשלום

חברת גוגל, מרכז פרס לשלום ורשת אורט חברו יחד מתוך רצון לחבר, לבבות וליצור דרכי הדברות ושיח רב-תרבותי ויצרו את התכנית "גשרים לשלום". התכנית עוסקת במפגשים בין ערבים ליהודים.


בתכנית  מתקיימים מפגשים פנים אל פנים בין צמדי בתי ספר ושמונה מפגשים וירטואליים, מפגש יום עיון במרכז פרס לשלום ומפגש סיכום לתכנית.


בשנת הלימודים תשע"ז צולם סרטון המסכם את הפעילות. לצפייה לחצו כאן.

 

שותפות GOOGLE אורט ומרכז פרס לשלום


טכנולוגיה היא חלק בלתי נפרד מהצעידה קדימה, היא מצמצמת את פערי הזמן והמקום ובכך מקרבת בין רחוקים. עבור ישראלים (יהודים וערבים), פלסטינים ותושבים נוספים ברחבי המזרח התיכון, טכנולוגיות אלה הן יקרות ערך במיוחד לאור הקשיים והמגבלות בכינונו של קשר ישיר ואנושי. מרכז פרס לשלום משתמש בטכנולוגיה ככלי לגישור בין אוכלוסיות שונות ולמימוש הדו קיום בתוך ישראל (מרכז פרס לשלום,2015). 


פלטפורמת ה- hangout  של חברת גוגל מהווה תשתית ליצירת דו שיח ברשת בין ערבים, דרוזים ויהודים. בעזרת מפגשי הפנים אל פנים במרכז פרס ובגוגל,  התלמידים ירחיבו את מעגלי ההיכרויות שלהם  ויובילו כמנהיגי המחר לערכים מיטביים בחברה הישראלית.


בסוף שנת הפעילות הראשונה של הפרוייקט ציינו באירוע רחב היקף בהשתתפות שמעון פרס ושר המדע והטכנולוגיה את סיום שנת הפעילות של הפרויקט. במהלך שנת הלימודים, כחמש מאוד תלמידים ותלמידות יהודים וערבים, מעשרות בתי ספר בישראל, לקחו חלק בפרויקט חשוב זה אשר שם את הטכנולוגיה ואת הצורך בחיים משותפים לכל אזרחי ישראל בקדמת הבמה. בסיום האירוע שמעון פרס הכריז כי מטרתנו להפוך את הפרויקט של מרכז פרס לשלום לתוכנית לאומית, ואילו חברת GOOGLE הודיעה על הכפלת התמיכה הכספית בפרויקט בשנה הבאה.


בית ספר "איש שלום" גאה להצטרף לפרוייקט "גשרים לשלום" בשנת הלימודים תשע"ז. את הפרוייקט יוביל מר לאון לנדה, מורה למתמטיקה ומחנך בבית הספר "איש שלום".